ייעוץ וטיפול פסיכולוגי - קרן דאון, פסיכולוגית קלינית

 מידע ומאמרים ››
 מהו טיפול פסיכולוגי?מהו טיפול פסיכולוגי?
טיפול משמעו מפגשים קבועים בין מטופל לאיש מקצוע, המומחה בהבנת תהליכים נפשיים. המטופל מגיע עקב צורך או מצוקה, והפסיכולוג מכוון ומסייע לו להבין אותם ולהתגבר עליהם.

למי מיועד טיפול פסיכולוגי?
קיימת דעה מוטעית ביסודה, לפיה מי שפונה לטיפול הוא "בעייתי", אבל כל אדם בכל זמן יוכל להנות ולהפיק תועלת מטיפול פסיכולוגי. אנשים מגיעים לטיפול על מנת להתמודד עם מצבי כעס,דיכאון וחרדה, להתגבר על התנהגויות הפוגעות באיכות החיים או כדי לברר לעומק שאלות ולבטים בנושאי קריירה, זוגיות, הורות ועוד. הורים וגורמי חינוך מפנים ילד לטיפול כאשר ניכרת ירידה בתפקודו, כשהתנהגותו חורגת מהתנהגות בני גילו, וכשמצבו גורם לו או למשפחתו סבל ניכר.
הורים פונים לטיפול במטרה לקבל הכוונה וייעוץ על מנת להתמודד עם ילדיהם, או עקב שינוי במשפחה (הולדת אח, גירושים, מוות וכד').

כיצד מתבצע טיפול פסיכולוגי?
הטיפול הפסיכולוגי נערך בצורה של שיחות, כאשר מדובר בנוער ובמבוגרים, ובאמצעות משחק, כאשר מדובר בילדים צעירים. הטיפול בילדים מלווה תמיד בהדרכת ההורים על ידי המטפל.

באיזו תדירות?
טיפולים נערכים בתדירות של לפחות פעם בשבוע, ביום ובשעה קבועים. עם זאת, קיימים החופש והגמישות למטופל ולמטפל להחליט ביחד על הגברת תדירות הפגישות. בטיפול בילדים, נערכים מפגשים חד שבועיים עם הילד, ובמקביל נערכת הדרכת הורים אחת לשבועיים-שלושה.

"נו... אז איך עושים את הצעד ופונים?..."
הצעד לא קל אך משמעותי וחשוב, אם חשת בצורך. הפניה הראשונית נעשית טלפונית, ובמהלכה עליך לפרט את הסיבה לפניה. ניתן בשיחה זו לשאול כל דבר לגבי סוג הכשרתו ואופן עבודתו של המטפל, ולהתרשם מקולו ומגישתו. כדאי לתת לעצמך או לילדך ולמטפל משך זמן של מספר פגישות ראשונות לצורך היכרות ויצירת קשר ,על מנת שהיענות המטפל לצרכים תהיה מותאמת ביותר.

 

| מי אני | אני מאמין | הכשרה ונסיון מקצועי | סוגי טיפול | מידע ומאמרים | יצירת קשר |