ייעוץ וטיפול פסיכולוגי - קרן דאון, פסיכולוגית קלינית

 הכשרה וניסיון מקצועי ››

שילוב בשקט נפשי - מרכז טיפול ייחודי לילדים על הספקטרום

שילוב ילדים על הספקטרום האוטיסטי במסגרת רגילה ובקהילה הינו תהליך חשוב לאין ערוך ולעיתים הוא משנה לחלוטין את חוויית הילדות וההתבגרות.

 

אנו יודעים כי הדרך שבה ישתלב הילד תקבע גם עד כמה הוא יצליח בעתיד ועד כמה יחוש נוח עם בני גילו מבחינה חברתית. החינוך לקבלת האחר, השונה, לא רק כרעיון ובתיאוריה אלא בשטח קורה בפועל בגני הילדים ובבתי הספר, בשילוב יחידני ובכיתות קטנות בתוך בתי ספר רגילים. המגמה מבורכת וחשובה, אולם יישומה בשטח עדיין לצערנו לוקה בחסר. 

לאנשי ההוראה המשלבים חסר ידע מתאים, החזקה והדרכה רלוונטית לאורך הדרך. בנוסף, קיים חסר במשלבים/ות מקצועים/ות והדרכה שלהם.כמו כן, מערכי הטיפול קיימים אך מפוזרים וההורים נאלצים לקחת את תפקיד מנהלי השילוב של הילד, להיות בקשר עם מוסדות החינוך, המשלבות/ים, להתרוצץ בין מטפלים, ולתאם ישיבות צוות רב מקצועיות. כל זאת, כאשר קיימים ילדים נוספים בבית, זוגיות, קריירה ותחומי עניין ותחביבים שחשוב לפתח. המרכז שלנו מציע מגוון רחב של טיפולים לילד המשולב ע"י מיטב המומחים בתחום הפרעות התקשורת, בעלי ידע וניסיון גם בתחום הטיפול והאבחון הפסיכולוגי וגם בתחום תיאום השילוב אל מול מוסדות החינוך - הכל תחת קורת גג אחת, תוך תיאום ואינטגרציה בין כל אנשי הצוות המקצועי!

שירותי המרכז כוללים:
- אבחון פסיכולוגי ופסיכיאטרי
- טיפול רגשי לילד
- הדרכת הורים
- טיפול ע"י קלינאית תקשורת
- טיפול ע"י מרפאה בעיסוק
- הנחיית שילוב - כולל סיוע בבחירת המשלבת, הדרכת המשלבת, קבלת דיווחים מהמשלבת וליווי שוטף על בסיב יום יומי, שמירה על קשר שוטף עם הצוות במסגרת החינוכית כולל פגישות סדירות לאורך השנה לצרכי הדרכה ו/או העברת מידע אודות תפקוד הילד
- קבוצות חברתיות לשיפור כישורים חברתיים

לכל ילד נבנית תוכנית טיפולית אישית המותאמת לצרכיו.
תכניות הטיפול נבנות, מנוהלות ומודרכות ע"י:


קרן דאון - פסיכולוגית קלינית מומחית, מדריכה, פסיכולוגית ראשית בגני התקשורת תל השומר, דוקטורנטית באוניברסיטה העברית בירושלים, מרצה בבי"ס להפרעות בתקשורת, אוניברסיטת ת"א. מומחית בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים והדרכת הורים.


רינת אריאלי - עובדת סוציאלית קלינית עם התמחות בתחום הטיפול המשפחתי, מדריכה, עו"ס בגני התקשורת בתל השומר, מנחת קבוצות טיפוליות לפיתוח כישורים חברתיים, מומחית בטיפול בילדים, נוער, מבוגרים והדרכת הורים.

ד"ר אילן טל - פסיכיאטר מומחה, מנהל הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל, מומחה באבחוקרןן וייעוץ פסיכיאטרי. כמוכן, מומחה בייעוץ והדרכת הורים לילדים הנמצאים על הספקטרום.פוסטים של קרן דאון: 

| מי אני | אני מאמין | הכשרה ונסיון מקצועי | סוגי טיפול | מידע ומאמרים | יצירת קשר |